Kaip išnaikinti tarakonus namuose?

Jeigu kada bandėte batu sutraiškyti bėgantį tarakoną, turėjote nustebti pamatę, kad jie nėra taip lengvai sunaikinami. Tarakonai yra žinomi kaip vieni sunkiausiai sunaikinamų parazitų rūšių. Net ir užmynę tarakoną, didžiausia tikimybė – jog jis atsistos ir nubėgs lyg nieko nebūtų įvykę.

Taip yra dėl to, jog jie yra labai lankstūs, todėl jų kūno struktūra taip lengvai nelūžta. Jų egzoskeletas sudarytas iš lanksčių, bet kietų plokščių, kurios išsiplečia esant dideliam spaudimui. Spygliuotos kojos padeda savo puikiu sukibimu su danga išsprūsti suspaudimo metu.

Nors tarakonai ir atrodo savo struktūra nesunaikinami, juos galima išnaikinti įvairiausiais būdais. Toliau pateiksime keletą patarimų, padėsiančių susidoroti su nepageidaujamais ir turtą gadinančiais gyventojais ir bandysime atsakyti į svarbiausią klausimą – kaip išnaikinti tarakonus?

Tarakonų naikinimo specialistai

Išsikvieskite parazitų ir graužikų naikinimo specialistus. Nors ir galite pats išnaikinti nedidelį parazitų kiekį, rekomenduojame specialistą išsikviesti tam, kad jis įvertintų esamą situacijos rimtumą. Galbūt jūs pats net nepastebėjote kur kas didesnės parazitų invazijos.

Tarakonai dauginasi labai greitai, todėl išnaikinę nedidelį jų kiekį, galite pagalvoti, jog tai ir buvo viskas. Tarakonai mėgsta emigruoti, jie gali turėti net kelis lizdus jūsų namuose, todėl išnaikinus vieną lizdą, būtina yra atlikti visų namų inspekciją dėl galimų naujų lizdų.

Tarakonų lizdus gali būti ne tik sunku aptikti, bet ir juos pasiekti. Tarakonai, kaip kenkėjai, gali pridaryti daug žalos jūsų namų turtui, taip pat tarakonai gali sukelti sveikatos problemas užkrėsti jūsų vartojamą maistą.

Todėl samdyti specialistus – geriausias variantas. Ilgametę patirtį turintys specialistai atvykę į namus gali iškart pamatyti tarakonų paliktus pėdsakus, kurie veisiasi ir kur yra jų židiniai. Didelis specialistų privalumas yra tai, jog jie turi profesionalią įrangą, kurios pagalba galima prieiti prie sunkiai prieinamų vietų ir pradėti šių kenkėjų naikinimą.

Tarakonų naikinimas namuose

Jeigu nusprendėte pats išnaikinti tarakonus savo nuomose, pateikiame kelis paprastus patarimus, nuo reikėtų pradėti.

Aptikite jų lizdą. Suraskite vietą kur slepiasi tarakonai. Dažniausiai tai būna tokios vietos, kuriose yra lengvai pasiekiamas maistas ir vanduo. Pradėkite nuo virtuvės ir vonios kambario. Nepamirškite, jog lengvai prieinamas maistas ir vanduo gali būti jūsų augintinių. Todėl patikrinkite vietas, kur laikote šunų ir kačių ėdalą.

Tarakonų labai mėgstamos vietos yra mediniai, popieriniai paviršiai kurie kaupia drėgmę. Neretai tarakonus galime sutikti drėgnose medinėse grindyse, rūsiuose, šlapiose kartono dėžėse.

Kai jau aptikote jų židinį, laikas jiems paspęsti spąstus. Yra daugybė tarakonų naikinimo priemonių. Jeigu naudojate lipnias gaudykles, padėkite jas tose vietose, kur lengviau prieinama prie maisto ir vandens arba ten, kur juos aptikote.

Jeigu tarakonai yra labai išplitę po visus namus, gali būti, jog spąstai taps pilni per naktį. Tokiu būtu pamatysite su kokio rimtumo problema susidūrėte. Jeigu tarakonai nėra stipriai išplitę, gali būti, jog visai juos išnaikinti reikės keleto dienų.

Spąstai

Stenkitės padėti kuo daugiau spąstų. Jeigu po savaitės į spąstus nebepatenka nei vienas tarakonas, padėkite spąstus į kitas vietas. Jeigu ir po spąstų vietų pakeitimo nebepagaunate nei vieno tarakono, gali būti, jo pasisekė ir pilnai juos išnaikinote.

Ateityje užsiimkite prevencinėmis priemonėmis, jog ateityje nereikėtų vėl užsiimti jų naikinimu. Nepalikite virtuvėje maisto likučių ant paviršiaus, stenkitės, jog namų grindys visas būtų sausos. Gyvūnų maistą laikykite sausoje vietoje, geriausiai – ne ant žemės.

Jeigu ateityje pasikartoja ta pati problema su tarakonais, reiškia, jog netinkamai laikėtės prevencinių priemonių, arba nepilnai juos išnaikinote. Todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistais, jeigu problema dažnai kartojasi.

Vienas komentaras “Kaip išnaikinti tarakonus namuose?

  1. Kiek susidūriau, ganėtinai sudėtinga savo jėgomis išnaikinti bet kokius kenkėjus, tad norint garantuoto rezultato, greičiausias ir paprasčiausias būdas – kreiptis į specialistus.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.