Kodėl būtina valyti kaminus

Niekas namams nesuteikia tokio jaukumo, kaip malkomis kūrenama krosnis ar židinys. Dujinės šildymo sistemos taip pat turi savo privalumus, ypač, kai kalbame apie lengvą naudojimą ir priežiūrą.

Jaukumo atžvilgiu, dujiniai ir kiti šildymo metodai, nesuteikia tiek džiaugsmo, kaip suteikia degančio medžio vaizdai ir traškėjimas degimo metu.  Žinoma, tokie malonumai turi ir savo kainą.

Pastovus malkų deginimas ir sunkus kamino dūmų traukimas gali pasibaigti suodžiais ir degėsiais dvokiančiais namais.

Blogai prižiūrimas kaminas gali pridaryti netgi dar baisesnių dalykų. Neretai blogai prižiūrimi kaminai užsidega. Dažniausiai kamino užsidegimo priežastis – netinkamas jo valymas. Kamino valymas nėra procesas, kurį sunku atlikti, bet netinkamai jį atliekant, gali baigtis ne tik pačio kamino užsidegimu, bet ir viso gyvenamojo namo praradimu. Viena dažniausių namų gaisrų priežastis – nevalytas kaminas.

Kodėl verta valyti kaminą?

Tinkamas kamino valymas gali užtikrinti ir geresnės kokybės orą ir kvapą namuose, ką jau kalbėti apie tai, jog tai yra privalomas dalykas, norint išvengti skaudžių pasekmių.

Degdama mediena išskiria daugybę teršalų, kurie keliaudami kaminu prilimpa prie jo sienelių. Ypač didelį pavojų kelia ir yra draudžiama deginti medieną, kuri yra dažyta, plastiko produktus ir t.t. Jau vien mediena degdama išskiria suodžius, kurie dažniausiai ir būna kamino užsidegimo priežastimi.

Plastiko deginimo metu išsiskiria dar daugiau kancerogeninių medžiagų, kurios yra labai pavojingos žmogaus gyvybei. Degindami plastiko medžiagas, namų šeimininkai dar labiau gali pabloginti ir taip jau prastą namų kvapą, dėl nevalyto kamino.

Kaminai gali užsidegti

Viena iš priežasčių, kodėl užsidega kaminai, gali būti ir šiukšlių patekimas į kaminą iš išorės. Paukščiai neretai pasitaiko, jog susisuka lizdus ne šildymo sezonu.

Pasitaiko ir vėjuotomis dienomis vėjo įpūsti lapai ar šiukšlės. Todėl kamino valymas turėtų būti sezoninis darbas, atliekamas prieš šildymo sezoną. Tokiu būdu namų šeimininkai galės saugiau jaustis ir būti labiau patenkinti geresniu kvapu namuose.

Suodžiai yra šalutinis produktas, susidarantis dėl galutinai nesudegusių dujų, kurios išsiskiria degant medienai ir kondensuojasi į kietas daleles, kurios prikimba prie kamino sienelių. Todėl būtina nors kartą per metų išvalyti susikaupusius suodžius.

Nevalytas kaminas gali kelti problemų

Reguliariai nevalytas kaminas sunkiau traukia, ko pasekoje, dūmai gali dažniau veržtis į namų vidų. Pagrindinė kamino valymo priežastis – išvengti jo užsidegimo.

Neretai užsidegę kaminai netgi sprogsta, dėl to ir įvyksta pastatų gaisrai. Užsidegę suodžiai keliauja į apačią, į pakurą, dėl to, įvykus sprogimui, gali prasidėti nuodingų dūmų veržimasis į vidų, nuo kurių žmogus gali užtrokšti.

Grėsmės

Kiekvienas namo savininkas turi įvertinti visas galimas grėsmes ir pats prisiimti pasekmes dėl galimų įvykti nelaimių.

Dažniausiai dėl užsidegusių kaminų įvyksta tokie gaisrai, jog tų namų išgelbėti jau nebe pavyksta. Neretai užsidegus kaminams, ugniagesiai pila vandenį iš viršaus į kaminą, tokiu būdu, jeigu išvengiama gaisro, tai bus neišvengiamas namų užpylimas vandeniu.

Saugiausi kaminai

Saugiausi šiuo metu yra kaminai su metaliniais įdėklais. Jie tvirtesnis, esant kamino užsidegimui, mažesnė tikimybė, jog jis sprogs.

 Kaminų įdėklus yra lengviau valyti, nei mūrinius. Mūriniuose kaminuose lengviau prie mūro prikimba suodžiai, juos sunkiau nušveisti. Suodžiai prie metalo nekimba, todėl jų valymas yra kur kas lengvesnis. Mūriniuose kaminuose svarbiausia yra reguliarus jo valymas, kad susikaupę suodžiai per ilgą laiką nepriliptų sluoksniais taip, kad jų išvalyti po to bus neįmanoma.

kaminų valymas

Valyti patiems ar rinktis profesionalus?

Kiekvienas namų savininkas gali kaminą išsivalyti pats. Valymo priemonės nėra brangios. Dažniausios kamino valymo priemonės ir yra metaliniai šepečiai, kuria leidžiami iš kamino viršaus iki pat apačios, o po to visi nuvalyti suodžiai ir kiti nešvarumai surenkami iš vidaus.

Žinoma, kokybiškam ir saugiam kamino valymui rekomenduojame visada samdyti specialistus, nes ši paslauga atliekama dažniausia kartą per metus ir nekainuoja didžiulių pinigų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.