Energetinio naudingumo sertifikatai: kur galima įsigyti?

Photo by Expect Best on Pexels.com

Energetinio naudingumo sertifikatai yra būtini kiekvienam, kuris užsiima pastato statybomis. Negavus šio sertifikato, gali būti labai sudėtinga parduoti pastatą. Na, o kam statyti, jeigu pastatas bus nenupirktas? Akivaizdu, jog neįsigijus šio sertifikato, teks susidurti vien tik su nemalonumais. Nemaloni žinia ta, jog energetinio naudingumo sertifikatą gauti ne taip jau ir paprasta. Tikrai gaus ne kiekvienas. Jeigu jūsų pastatytas pastatas neatitinka kriterijų, tuomet jums teks susidurti su nemalonumu – sertifikato negausite. Labai svarbu tai suprasti ir įvertinti situaciją. Jeigu žinote, jog pastatas neatitinka kriterijų, tuomet sutvarkykite smulkmenas, jog nekiltų nesklandumų. Energetinio naudingumo sertifikatus gauti lengva, tačiau reikia pasidomėti kriterijais. Kriterijai turi būti aktualūs dar pradedant statybas. Juk daug paprasčiau viską teisingai daryti nuo pradžių nei perdaryti. Retai pasitaiko, jog sertifikatas neišduodamas. Dažniau pasitaiko tai, jog pastatas įvertintas ne taip, kaip tikėjosi savininkas. Tokiu atveju reikia įvykdyti tam tikrus darbus, jog būtų galima gauti geresnius įvertinimus. Energetinio naudingumo sertifikato kaina labai svarbi. Ji turi nemažai įtakos pastato kainai. Pastatai vertinami klasių sistema. Jeigu pastatas bus įvertintas žemiausia klase, jį parduoti bus tikrai sudėtinga. Tai suprasti reikia dar net nepradėjus statybos darbų. Jeigu nenorite susidurti su nesklandumais, užtikrinkite, jog darbai būtų atlikti kokybiškai. Tokiu būdu gausite aukščiausius įvertinimus.

Ką daryti, jeigu sertifikatas nesuteikiamas?

Sertifikatą jums suteiks. Jis nesuteikiamas labai išskirtiniais atvejais. Nerimauti turėtumėte ne dėl to, ar jį suteiks, o dėl įvertinimo. Jeigu pastatas bus įvertintas prastai, parduoti jį bus labai sudėtinga. Jau net nereikia kalbėti apie kainą. Energetinio naudingumo sertifikatai turi didelę įtaką kainai. Juk kiekvienam svarbu, jog būstas būtų kuo geriau įvertintas, ekonomiškas ir kokybiškas.

Kas atlieka vertinimus?

Vertinimus atlieka ekspertai, turintys daugiametę patirtį. Dėl to net nereikia nerimauti, ar pastatas bus įvertintas teisingai. Visgi, jeigu įtariate, jog pastatą įvertino neteisingai, galite susisiekti ir pasiteirauti dėl vertinimų. Neretai nepatenkinti lieka tie, kurių objektai buvo įvertinti prastai. Tokiu atveju patariama atkreipti dėmesį į ekspertų komentarus. Gali būti, jog pastatas iš tiesų yra gana prastos kokybės, todėl ir įvertinimas žemas. Ekspertai turi daugiametę patirtį, todėl tikrai geba atlikti darbą kokybiškai. Patikėkite jų išvadomis ir tuomet nuspręskite, ką daryti. Kartais naudinga neskubėti kreiptis dėl sertifikato, tuomet nereikės susidurti su žemais įvertinimais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.