Praktiški patarimai būsto vidaus apšvietimui

Kai galvojama apie būsto vidaus atmosferą, apšvietimas paprastai vaidina ypatingai svarbų vaidmenį, kurio tiesiog nevalia ignoruoti norint pasiekti nepriekaištingą rezultatą. Ryškesnis apšvietimas gali mus paversti budresniais, kai tuo tarpu blankesnė šviesa gali atpalaiduoti ir lengviau panardinti į miegą.

Taigi, formuojant savo būsto vidaus interjerą, tampa labai svarbu pasirinkti tinkamus apšvietimo sprendimus, kurie namus gali paversti erdvesniais ir šiltesniais.

Pradėkite nuo apšvietimo plano

Jei savo būsto interjerą imate formuoti nuo pagrindų arba bandote pakeisti savo tam tikro kambario interjerą, pirmiausia sudarykite apšvietimo planą, kuriame būtų nurodytos ir išskirtos svarbiausios detalės. Sudarinėjant planą reikėtų atsižvelgti į tai, kokia yra konkrečios erdvės paskirtis (poilsis, darbas, maisto gaminimas ar kt.), kokie yra pagrindiniai kambario elementai, kuriuos norite pabrėžti, ir į kokius architektūrinius veiksnius jūs turėtumėte atsižvelgti. Prieš suskubdami priimti interjero dizaino sprendimus pagalvokite apie stilių, kambario plotą ir netgi šviesos spalvos temperatūrą. Iš anksto planuodami išvengsite ne tik didelių laiko sąnaudų, tačiau ir didelio galvos skausmo.

Sluoksniuokite apšvietimą

Siekdami pasirinktai namų erdvei suteikti daugiau originalumo ir žavesio galite pasitelkti sluoksniuotą apšvietimą, skirtingame lygyje naudojant skirtingus šviesos šaltinius. Apšvietimą pasitelkite atsižvelgdami į kambario išplanavimą ir plotą. Lubiniai vidaus šviestuvai ir įleidžiami šviestuvai, kurie yra aukštesniame lygyje, suteikia kambariui didesnės erdvės pojūtį, kai tuo tarpu žemai kabantys vidaus šviestuvai sukuria aukščio iliuziją, o iš daugiau nei kelių sudaryti pakabinami vidaus šviestuvai didelę erdvę paverčia jaukesne ir šiltesne.

Apšvietimas turi turėti konkrečią paskirtį

Kiekvienas šviestuvas, kurį jūs nuspręsite pasirinkti, privalo atitikti konkrečią jam numatytą paskirtį. Todėl renkantis apšvietimą būtina žinoti, kokia veikla bus užsiimama konkrečioje namų erdvėje. Pavyzdžiui, maisto gaminimas reikalauja labiau koncentruoto apšvietimo. Tuo tarpu skaitymui reikia lankstesnio ir kryptinio apšvietimo. Vonios kambariui reikia tiek įleidžiamų vidaus šviestuvų, tiek ir sieninių šviestuvų. Nereikia pamiršti ir šviesos reguliatorių (dar kitaip vadinamų dimeriais), kurie gali padėti sutaupyti daugiau elektros energijos ir lengvai bei greitai pakoreguoti kiekvienos būsto erdvės atmosferą.

Lempučių pasirinkimas

Pasirinkus šviestuvus, kurie tiktų jūsų būsto vidaus interjere, negalima pamiršti ir apie lemputes. Renkantis jas turėtumėte atsižvelgti į tai, kokio stiprumo apšvietimo (matuojant vatais, W) norėtumėte konkrečioje erdvėje. Taip pat svarbu, kad nuspręstumėte, kokią atmosferą jūs norite sukurti – tam turėtumėte atsižvelgti į šviesos spalvos temperatūrą, t.y. mažesnė temperatūra yra panašesnė į žvakių skleidžiamą šviesą, kai tuo tarpu aukštesnė temperatūra yra labiau panašesnė į natūralią dienos šviesą. Žinoma, būtina pagalvoti ir apie energijos efektyvumą (ypač dažniau naudojamiems šviestuvams). Galiausiai nuspręskite, ką pasirenkamo apšvietimo pagalba jūs norite pasiekti – siekiate, kad apšvietimas taptų išskirtine interjero dizaino dalimi ar norėtumėte, kad jis pabrėžtų atitinkamas interjero detales.

Mažiau yra daugiau

Numatytas dizainas, pasirinktų spalvų paletė ir naudojamos medžiagos turėtų pasižymėti vientisumu visuose jūsų namuose – ir ypač tuomet, kai yra kalbama apie būsto vidaus apšvietimą. Pernelyg daug skirtingo stiliaus šviestuvų, išdėstytų skirtingose būsto vietose, gali sukurti pakankamai chaotišką atmosferą ir imti blaškyti. Todėl nemanykite, kad kuo daugiau šviestuvų pasirinksite, tuo geresnį galutinį rezultatą jūs galėsite pasiekti. Neutralūs ir šviesesni tonai padės kambarius paversti erdvesniais, išskirtinių spalvų pagalba atitinkamai erdvei suteiksite daugiau originalumo, o tamsesni atspalviai suteiks kambariams daugiau prabangos ir jaukumo. Taigi, raktas slypi paprastume ir vientisume.

DAUGIAU: https://e-sviestuvai.lt/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.