Saulės parkai turi visas galimybes vystytis

Photo by Pixabay on Pexels.com

Saulės parkai Lietuvoje turi visas galimybes plėstis. Gyventojai ir įmonės rodo didelį susidomėjimą elektrinių įsigijimu parkuose. Šiuo metu Lietuvoje yra 5 vystytojai, kurie jau įkūrę saulės parkus Utenos, Šiaulių, Molėtų, Elektrėnų, Lazdijų rajonuose. Naudojantis saulesparkai.lt svetainės internete informacija matoma, kad daug pirmuosiuose saulės parkų vystymo etapuose elektrinės jau beveik išpirktos, kai kurios įmonės plečia apimtis ir vysto 3-4 etapus.

Keturių etapų saulės parkas Kuršėnuose

Įmonei „Saulės grąža“ priklauso saulės parkas, esantis Šiaulių rajone, Kuršėnuose. Pirmojo etapo elektrinės jau išparduotos, jas rezervavo 195 subjektai. Bendra šio pirmo etapo projekto galia 782 kW. Antrojo etapo saulės elektrinių išpardavimas eina į pabaigą. Šiuo metu elektrines rezervavo 115 subjektų, rezervuota 488,9 kW galios, bendra projekto galia 499 kW. Trečiajame saulės parko etape rezervuotos beveik visos elektrinės, šiuo metu liko laisvi tik 2 kW galios, iš bendros, 499 kW projekto galios. Jėgainę dar galima rezervuoti 4 „Saulės grąžos“ parko etape. Viso parko bendra galia yra 2,5 MW, įmonė planuoja jį išplėsti iki 5 MW.

Planuojami įrengti saulės parkai Ignalinoje ir Visagine

Visagine numatoma įrengti du saulės parkus, kurių galia – po 10 MW. Juos statys miesto savivaldybė ir Ignalinos atominė elektrinė (IAE). Savivaldybė šiam projektui planuoja skirti 4 mln. eurų bei pritraukti investicijų. IAE projektui skirs 8 mln. eurų ir tikisi, kad elektrinės kompensuos apie 5 dalį sunaudojamos elektros energijos. Saulės parkai ne tik suteikia įmonėms pigesnę elektrą, bet ir mažina aplinkos užterštumą, gamindami energiją gamtai visai nekenksmingu būdu.

Ignalinos rajone 2023 metais planuojama pradėti didžiausio saulės parko Baltijos šalyse statybos. Jo bendra galia turėtų siekti 70 MW. Statybų etape būtų sukurta apie 150 naujų darbo vietų, projektas numatomas 40 metų, su galimybe pratęsti ilgesniam laikui.

Atsirandantys vis nauji saulės parkai, valstybės parama saulės elektrinėms padeda Lietuvai artėti prie tikslo – 2025 metais naudoti 30 % energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.