Veterinariniai vaistai: kokius rinktis?

Photo by Tima Miroshnichenko on Pexels.com

Serga ne tik žmonės, tačiau ir jų auginami gyvūnai ar galvijai. Jiems, kaip ir mums, reikalingi vaistai, norint išvengti rimtų pasekmių ir pavojingo sveikatos sutrikdymo. Vis dėlto, kartais sunku žinoti, kokie veterinariniai vaistai yra tinkami tam tikroje situacija ir kokia veiklioji medžiaga būtina, norint, kad gyvūnas greičiau pasveiktų.

Ketoprofenas

Ši veiklioji medžiaga skirta galvijams gydyti, sergant kvėpavimo takų uždegimu, tešmens edema, ūmiu mastitu, skeleto ir raumenų uždegimu, taip pat skausmui, karščiavimui ir uždegimui malšinti. Ketoprofenas tinkamas ir arkliams, sergantiems kaulų ir sąnarių, skeleto ir raumenų skausmingu uždegimu, esant sąnarių traumoms, lūžiams, kojų pažeidimams, uždegimui po operacijų gydyti ir skausmui malšinti, taip pat simptominiam gydymui, sergant diegliais. Svarbu nepamiršti, kad kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo naudojimo atvejais, vaisto negalima naudoti gyvūnams, kuriems yra stiprus inkstų nepakankamumas.

Ivermektinas

Jis naudojamas arkliams dehelmintizuoti (išnaikinti parazitines kirmėles), užsikrėtus didžiaisiais ar mažaisiais strongilais, kitomis apvaliosiomis kirmėlėmis, burnos ir skrandžio gyliais. Ivermektino negalima naudoti, padidėjus jautrumui veikliajai medžiagai ar bet kuriai iš pagalbinių medžiagų.

Amoksicilinas

Amoksicilinas skiriamas galvijams, sergantiems kvėpavimo organų ir kitomis infekcinėmis ligomis, sukeltomis amoksicilinui jautrių gramteigiamų ir gramneigiamų bakterijų, gydyti. Avims, kiaulėms ir šunims, sergantiems infekcinėmis ligomis, sukeltomis amoksicilinui jautrių mikroorganizmų, gydyti. Prieš naudojant amoksiciliną svarbu žinoti, kad jo negalima naudoti smulkiems žolėdžiams, avims, kurių pienas naudojamas žmonių maistui arba jeigu gyvūnai yra jautrūs penicilinams.

Permetrinas

Ši veiklioji medžiaga reikalinga šunų, jūrų kiaulyčių, žiurkėnų, triušių, egzotinių paukščių, arklių, avių ir naminių paukščių ektoparazitams (blusoms, utėlėms, erkėms) bei vabzdžiams (skruzdėlėms, musėms, vorams) naikinti. Permetriną taip pat galima naudoti guoliams ir lizdams dezinsekuoti.

Šios veikliosios medžiagos turinčių vaistų griežtai negalima naudoti katėms.

Deksametazonas

Deksametazonas naudojamas arkliams gydyti, esant uždegiminiams procesams, pvz., artritui, miozitui ar tendinitui. Taip pat šunims sergant alerginėmis ir širdies-kraujagyslių ligomis, pvz., esant šokui ar galvijams, sergantiems medžiagų apykaitos ligomis, pvz., acetonemija. Šio preparato negalima naudoti vaikingoms patelėms ir gyvuliams, sergantiems cukriniu diabetu, osteoporoze, epilepsija.

Svarbiausia, prieš įsigydami bet kokį produktą, pasitarkite su veterinaru, ar šie veterinariniai vaistai yra tinkami konkrečiam gyvūnui konkrečioje situacijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.