Patalpų valymas COVID-19 pandemijos metu

Photo by Karolina Grabowska on Pexels.com

Lietuvoje jau daugiau kaip metai besitęsianti COVID-19 pandemija sukėlė daug iššūkių valymo įmonėms. Patalpų valymas tapo dar atsakingesniu darbu, kurio metu privaloma ne tik pašalinti įprastus nešvarumus, dulkes, pirštų antspaudus ant stiklų, bet ir dezinfekuoti paviršius, kad ant jų neliktų ligas sukeliančių virusų.

Visų tipų patalpų valymas pagal naujus reikalavimus

Sveikatos apsaugos ministerija nustatė reikalavimus patalpų valymui ir dezinfekavimui. Juos įgyvendinti reikalingas kruopštumas, žinios ir tinkamos priemonės. Reikalavimuose nurodyta:

  • Rekomenduojama naudoti atskirą valymo inventorių patalpoms, kuriose lankėsi visuomenė ir patalpoms, kuriose buvo darbuotojai.
  • Bendros paskirties patalpose, kuriose nebuvo koronavirusu užsikrėtusių žmonių paviršius reikėtų valyti mažiausiai vieną kartą per dieną su neutraliu plovikliu.
  • Vonioms, kriauklėms ir viešiesiems tualetams reikėtų kruopštesnio valymo, jį galima atlikti su prieš virusus veikiančiais licencijuotais dezinfekantais, ar 0,1 % natrio hipochlorito tirpalu.
  • Visų tipų patalpų valymas turi būti atliktas su asmeninėmis apsaugos priemonėmis (AAP) – uniformomis ir pirštinėmis. Kiekvieną kartą nusiėmus pirštines reikėtų atlikti rankų higieną. Jeigu patalpose nustatyta, kad buvo asmuo sergantis COVID-19, reikėtų dėvėti kaukę, naudoti plastikinę prijuostę.
  • Norint dezinfekuoti drabužius ir tekstilę, juos reikėtų skalbti 90 laipsnių temperatūroje arba žemesnėje temperatūroje kartu su balikliu.
  • Patvirtinus ar įtariant, kad viešose patalpose buvo asmuo, užsikrėtęs COVID-19, patalpas reikėtų vėdinti 1 valandą, paskui jas kruopščiai išvalyti neutraliu valikliu, paviršius nuvalyti virusus naikinančia priemone.

Valymo įmonė užtikrina ne tik patalpų valymą, bet ir dezinfekciją

Samdyti patikimą įmonę patalpų valymui biuruose ir įstaigose šiandieną atrodo racionaliau, nei samdyti atskirą žmogų. Įmonė prisiima daugiau atsakomybės, paruošia, apmoko valytojus dirbti pagal naujausias sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas. Kai kurios įmonės ne tik atlieka įprastus valymo darbus, bet ir reikalui esant profesionaliai dezinfekuoja patalpas. Tokia paslauga praverčia, kai nustatoma, jog biuro patalpose buvęs žmogus sirgo koronavirusu.

Viena iš įmonių, kurioje atliekamas patalpų valymas ir dezinfekavimas Vilniuje – „EVP PROJEKTAI“. Tai profesionalų komanda, naudojanti aukštos kokybės, inovatyvią įrangą bei produktus valymo bei dezinfekavimo darbams. 

Vienas komentaras “Patalpų valymas COVID-19 pandemijos metu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.