Gyvenamųjų patalpų oro kokybės gerinimas

Remiantis oficialiais duomenimis, mūsų namuose esantis oras gali būti net iki 100 kartų labiau užterštas nei oras, kuriuo kvėpuojame lauke. Labai didelę įtaką tam turi namuose naudojamos cheminės priemonės, žmogaus veikla ir netinkamas vidaus patalpų vėdinimas. Atsižvelgiant į tai, kad apytiksliai 90 % laiko mes praleidžiame vidaus patalpose, labai svarbu eliminuoti kaip įmanoma daugiau veiksnių, kurie nulemia prastą ir užterštą patalpų orą.

Kasdien kvėpuojant užterštu ir prastu oru ilgainiui galima susidurti su rimtomis sveikatos problemomis ir įvairiomis alergijomis. Todėl norint užtikrinti švarų ir gaivų vidaus patalpų orą verta pasitelkti keletą veiksmingų priemonių.

Namuose įrenkite rekuperacinio vėdinimo sistemą

Rekuperacinio vėdinimo sistemos yra labai dažnas šiuolaikinių vartotojų pasirinkimas. Rekuperatorius vidaus patalpose panaudotą šiltą orą pasitelkia į patalpas iš lauko patenkančio oro sušildymui. Tokiu būdu panaudotas oras nėra tiesiog pašalinamas iš patalpų ir prarandamas. Dėl tokio rekuperatorių veikimo principo galima sutaupyti labai daug šilumos – kai kuriais atvejais net iki 95 %! Taigi, kartu galima sumažinti ir patalpų šildymo sąnaudas.

Kadangi rekuperatorius veikia nepertraukiamai, patalpose visuomet vyrauja labai gaivus, šviežias ir kokybiškas oras, kuriame nėra jokių kenksmingų medžiagų. Todėl apsisaugoma nuo alergijų, ligų ir kvėpavimo takų sutrikimų.

Šiuolaikinės rekuperacinio vėdinimo sistemos taip pat tausoja ir mus supančią aplinką. Rekuperatoriuose veikia veiksmingi oro filtrai (daugiau apie oro filtrus galima skaityti https://filtrai1.lt/), kurie filtruoja iš patalpų išeinantį ir į patalpas įeinantį orą. Tai užtikrina, kad iš oro būtų pašalinta didžioji dauguma aplinkai ir žmogui žalingų medžiagų.

Pašalinkite pelėsį

Pelėsio atsiradimas – tai didelės oro drėgmės ir prasto patalpų vėdinimo padarinys. Didelė oro drėgmė nulemia nesveiką ir kenksmingą gyvenamąją aplinką. Kvėpavimas pelėsio sporomis ypatingai kenkia sergantiems astma ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Tuo tarpu pati drėgmė taip pat gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus.

Jei jūsų namuose yra pelėsio, turėtumėte pasistengti atrasti pagrindinę jo kilimo priežastį ir ją pašalinti. Jei patalpose veikė prasta vėdinimo sistema, įsirengę rekuperatorių galėsite pašalinti viso to priežastį. Tuomet turėtumėte imtis visų priemonių, kurių dėka pašalintumėte patalpose besiplečiantį pelėsį.

Naudokite natūralius produktus

Didelė dalis buitinės chemijos priemonių daro didžiulę žalą tiek orui, kuriuo mes kvėpuojame, tiek ir mūsų sveikatai. Tuo tarpu, jei tokios priemonės yra naudojamos labai dažnai, oro tarša tampa dar didesnė. Todėl jei norite ją sumažinti ir apsisaugoti nuo įvairių sveikatos problemų, turėtumėte stengtis naudoti tik natūralius produktus, kurių sudėtyje nebūtų kenksmingų cheminių medžiagų.

Pašalinkite dulkes ir dulkių erkutes

Ne kiekvienas žino, kad namuose besikaupiančios dulkės yra tokios pačios pavojingos kaip ir kiti alergenai, kadangi jose yra žmogaus sveikatai kenksmingų mikroskopinių kenkėjų, kurie yra vadinami dulkių erkutėmis. Jos gali būti randamos visur – lovoje, ant baldų, kilimuose ar minkštuose žaisluose. Dulkių erkutės minta žmogaus oda ir veiksmingai dauginasi drėgnoje aplinkoje.

Dulkių ir vidaus patalpų santykinės oro drėgmės sumažinimas yra geriausias kovos su dulkių erkutėmis būdas. Tačiau taip pat reikėtų reguliariai ir aukštoje temperatūroje skalbti patalynę bei naudoti drėgno valymo vakuuminius dulkių siurblius. Naudinga atsisakyti ir didelių kilimų bei kilimėlių. Tai padės išsaugoti optimalų drėgmės lygį.

Nerūkykite vidaus patalpose

Niekuomet neturėtumėte rūkyti vidaus patalpose. Tai ne tik kenkia jums ir jūsų šeimos nariams, tačiau taip pat labai padidina vidaus patalpų oro taršos lygį. Todėl jei vengsite tokių žalingų įpročių, galite pagerinti savo namuose vyraujančio oro kokybę ir išsaugoti gerą sveikatą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.