Tinkama metalinių paviršių priežiūra, suteikianti didesnį ilgaamžiškumą

Šiomis dienomis stengdamiesi pasirūpinti savo būsto vidaus interjeru ir nuosavo namo eksterjeru privalome pagalvoti apie kompleksinius sprendimus ir kuo didesnį ilgaamžiškumą. Aukšta kokybė reikalauja didesnių investicijų, tačiau savo investicijas turime pasistengti ir tinkamai apsaugoti.

Todėl jei šiuo metu jums yra reikalingos priemonės, padedančios tinkamai pasirūpinti metaliniais paviršiais ir jūs nežinote, kokie metalui dažai ir kitos pagalbinės priemonės tiktų geriausiai, skubame pateikti kelis praktiškus patarimus.

Metalo paviršiams skirti produktai

Visų pirma prieš pradedant ieškoti tinkamų produktų, kurie būtų skirti metalo paviršiams, turėtumėte susipažinti su pagrindinėmis tokių produktų kategorijomis.

  • Metalo dažai. Labai didelis dėmesys visuomet turėtų būti skiriamas metalo dažų pasirinkimui. Svarbu, kad orientuotumėtės į produkciją, kuri jums gali užtikrinti ilgalaikę metalinių paviršių apsaugą. Taip pat šiuolaikinėje rinkoje siūlomi metalo dažai gali suteikti ir labai skirtingų spalvų bei tekstūrų išvaizdą jūsų norimiems nudažyti metaliniams paviršiams.
  • Metalo gruntas. Metalo grunto pagalba metaliniai paviršiai būna padengiami antikoroziniu sluoksniu ir kartu padeda padidinti sukibimą su kitais pasirinktais apsauginiais metalo dažais.
  • Pagalbiniai gaminiai. Norint tinkamai pasirūpinti metaliniais paviršiais gali prireikti ir papildomų pagalbinių priemonių, kurių pagalba būtų paprasčiau juos nuvalyti ir pašalinti rūdis. Tokie veiksmai padėtų lengviau atlikti gruntavimo arba metalo dažymo darbus.

Lauke ir patalpose esančių metalinių paviršių priežiūra

Nereikėtų pamiršti, kad metaliniai paviršiai turi būti tinkamai apsaugoti ir prižiūrimi ne tik lauke, tačiau ir patalpose. Todėl svarbu žinoti, kaip jais reikėtų teisingai pasirūpinti.

  • Metaliniai paviršiai lauke. Lauke esantys metaliniai paviršiai gerokai greičiau rūdija, kadangi juos veikia labai daug skirtingų aplinkos veiksnių (pvz., drėgmė). Surūdijęs metalinis paviršius atrodo ne tik neestetiškai, tačiau taip pat gali tapti ir nebefunkcionalus, t.y. neatliekantis savo pagrindinės paskirties. Dėl šių priežasčių būtina metalinius paviršius padengti kokybišku tam pritaikytu apsauginiu metalo dažų sluoksniu. Rinkoje šiandien galima rasti dažų, prieš kurių naudojimą gruntavimo ir papildomo dažymo baziniais dažais neprireikia.
  • Metaliniai paviršiai patalpose. Patalpose esančius metalinius paviršius apsaugoti taip pat yra privalu – juk tokiems paviršiams mes paprastai būname linkę taikyti gerokai aukštesnius reikalavimus. Trumpiau tariant, metaliniai paviršiai patalpose taip pat gali rūdyti – ypač, jei tokie paviršiai yra didesniu drėgmės lygiu pasižyminčiose vidaus patalpose (pvz., vonioje). Naudinga pasirinkti apsauginius metalo dažus, kuriuose yra ir silikoninių priedų. Pastarieji metaliniams paviršiams suteikia naudingų hidrofobinių savybių, dėl kurių jų priežiūra tampa kur kas paprastesnė. Tačiau jei norima dažyti iš specifinių metalų pagamintus paviršius, visų pirma rekomenduojama juos nugruntuoti pasitelkiant specialų gruntą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.