Signalizacija – daugiau nei lemputė palubėje

                      Rinktis centralizuotus apsaugos sprendimus namuose ar kitose patalpose jau tapo įprasta. Niekas nenori rizikuoti savo ar savo turto saugumu bei gerove, todėl noriai naudojasi pažangiais saugumo sprendimais. Apie tai, kad namuose veikia GSM signalizacija ar kiti apsaugos sprendimai paprastai praneša mirksinti lemputė namo išorėje ar viduje ir tik nedaugelis aiškiai žino, iš kokių dalių sudaryta visa apsaugos sistema.

Kertiniai signalizacijos elementai

                      Signalizacija, kaip ir bet kuri kita sistema, yra valdoma impulsais sistemos mikroschemoje. Signalizacijos mikroschema vadinama centrale ir yra montuojama signalizacijos spintelėje, arba kitaip vadinamoje dėžėje. Centralėje yra užprogramuojamas jutiklių – apsaugos zonų kiekis ir paskirstymas. Kiekvienas jutiklis į centralę siunčia signalą apie atskirą apsaugos zoną, todėl zonų yra tiek, kiek patalpose sumontuota jutiklių. Dažniausiai renkamasi montuoti vieną jutiklį viename kambaryje ar kabinete.

                      Spintelė, arba dėžė, kurioje montuojama centralė, tvirtinama patalpų viduje – čia atliekamas visas signalizacijos valdymas. Spintelė gali būti išorinė (kabinama ant sienos) arba vidinė (tvirtinama sienoje, nišoje). GSM signalizacija valdoma specialia klaviatūra. Ja signalizacija įjungiama ir išjungiama, valdomos zonos, lemputės ekrane praneša apie zonų būseną – kurios aktyvios ir kurios pasyvios. Standartiškai klaviatūroje matomos 8, 16 arba 32 zonos, tačiau jei patalpos didesnės ir reikia daugiau jutiklių, klaviatūra taip pat bus didesnė.

Pavojaus pranašai – jutikliai

                      Nors centralė yra signalizacijos širdis, ji būtų bevertė be jutiklių. Jutikliai yra tie elementai, kurie reaguoja į pokyčius patalpose ir siunčia signalus į centralę – kitaip tariant, praneša apie pavojų. Populiariausi GSM signalizacijos jutikliai yra judesio. Judesio jutikliai reaguoja į temperatūros pokyčius patalpoje, tiksliau tariant – fiksuoja šilumos šaltinį. Šie jutikliai veikia infraraudonųjų spindulių pagrindu, kurie puikiai pasiskirsto po visą patalpą. Be to, jie pasižymi gana plačiu matymo kampu. Populiariausi rinkoje judesio jutikliai aprėpia 90 laipsnių, tačiau esama ir kur kas platesnį matymo lauką turinčių alternatyvų (kai kurie jutikliai reaguoja net 140 laipsnių spindulių, o nuo lubinių jutiklių nepasislėps niekas, kadangi pastarieji apima 360 laipsnių).

Ekskomisarų biuro profesionali GSM signalizacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.