Kaip pasirinkti vestuvių fotografą?

Straipsnio autorė Aušra Skindaravičiūtė

Ištarus lemtingąjį „taip“ prasideda didysis pasiruošimas. Šventės vieta, svečių sąrašas, bažnyčia ar metrikacija, papuošimai – viskas yra išties svarbu, norint, kad didžioji diena taptų ypatinga. Oficialia šeima tampama kartą gyvenime, bet prisiminimai išlieka ilgam, jais dalinamasi su vaikais, anūkais. Kadangi vien pasakojimų neužtenka, svarbu turėti kokybiškų, jaunuosius atspindinčių nuotraukų.

Fotografo internetinio puslapio peržiūra

Renkantis žmogų, kuris įamžins vestuves, svarbu aplankyti jo internetinį puslapį, peržiūrėti atliktus darbus, pajusti nuotraukose užfiksuotą šilumą, tikrus jausmus. Tada reikės nuspręsti, kokio tipo nuotraukų norite (režisuotų ar reportažinių). Jei nuotraukos, esančios fotografo puslapyje neparodo, kokiu variantu jis profesionaliau dirba, reikėtų susisiekti su juo ir išsiaiškinti, kas jam labiau prie širdies, kad labiau sekasi.

Režisuota fotografija

Režisuota fotografija labiau tinka tiems, kurie moka natūraliai pozuoti, nesivaipo, dirbtinai nesišypso, moka perteikti natūralias emocijas. Kitu atveju pozavimas į objektyvą sukausto žmones, neatskleidžia jų nuotaikos. Net ir liūdniausias žmogus gali šypsotis, kai to reikalaujama, bet tai visiškai neatspindi jo vidaus. Režisuotos fotografijos metu viskas vyksta pagal iš anksto numatytą scenarijų.

Reportažinė fotografija

Reportažinė fotografija perteikia natūralią šventės eigą. Jokio pozavimo. Visas darbas tenka fotografui. Profesionalas įamžins kiekvieną akimirką, kuri pasakoja vestuvių istoriją ir yra verta būti nuotraukų albume. Istoriją galima pradėti pasiruošimu, išlydėjimu iš tėvų namų, nuoširdžiom ašarom, iškeliaujant į suaugusiųjų pasaulį. Daug emocijų parodoma ceremonijos metu – žibančios jaunųjų akys, kai jie žiūri vienas į kitą ir sutinka visą gyvenimą būti kartu, priverčia patikėti tikra meile net labiausiai ja abejojančius. Pirmasis sutuoktinių bučinys, tikėjimas, kad jie amžinai bus kartu, meilė, sklandanti ore, suvirpina net kiečiausias širdis. Susituokus vėl grįžtama pas tėvus. Jie laimingi sutinka naują šeimą, besijaudinantys, su ašarom akyse  perduoda šeimos židinį, kurio ugnį visą gyvenimą reikės kurstyti ir puoselėti. Geras vestuvių fotografas visas šias emocijas puikiai perteikia nuotraukose.

Susipažinimas su vestuvių fotografu

Renkantis fotografą svarbu ne tik nuotraukos, bet ir pats žmogus, nes jis visu šventės metu bus kartu. Jeigu atvyks susiraukęs, priekaištaus dėl visko – šventė bus sugadinta. Prieš vestuves reikia susitikti ar bent jau per vaizdo pokalbį pabendrauti su vestuvių fotografu, suprasti, koks žmogaus charakteris, kaip jis sugeba sumažinti įtampą bei jaudulį, kaip bendrauja. Naudinga užsisakyti priešvestuvinę fotosesiją, kurios metu labai greitai išaiškėja žmogaus savybės ir darbų kokybė. Vėliau tos nuotraukos puikiai papildys vestuvių istorijos albumą.

Patirtis ir kaina

Kiti aktualūs dalykai – patirtis ir kaina. Paslaugų kaina priklauso nuo to, su kokia įranga dirbama. Vieniems užtenka paprasto veidrodinio fotoaparato su minimaliu nuotraukų retušavimu. Kiti nori idealių, pilnai retušuotų fotografijų, kuriose veidai lygūs, be jokių spuogelių, kur apšvietimas vientisas, be dėmių ar atspindžių. Jau nebe naujiena fotografavimas drono pagalba. Tokiose nuotraukose matosi daugiau detalių, aplinkos, bet automatiškai kyla ir tokios fotosesijos kaina. Patirtis irgi daug ką reiškia. Pradedantysis arba mėgėjas daro daugiau klaidų, sunkiau pagauna svarbiausias akimirkas, bet dėl to jis save ir įkainoja pigiau už profesionalą.

Apgalvojus visus niuansus, nusprendus, koks žmogus tinkamiausias svarbiausios dienos įamžinimui, telieka laukti šventės, mėgautis ja ir vėliau džiaugtis kokybiškomis nuotraukomis.

Vestuvių fotografas Vilniuje Vigantas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.