Dažų spalvos būsto interjerui – kaip pasirinkti tinkamiausias

Kai šiandien prieinama tokia didžiulė skirtingų spalvų pasiūla, pasirinkti tinkamus dažus savo namų interjerui gali būti nelengva užduotis. Laimei, suprasti, kaip reikėtų pasirinkti tinkamas dažų spalvas, galima labai nesunkiai – tam tereikia susipažinti su bazinėmis spalvų pasirinkimo taisyklėmis.

Turite suprasti spalvas

Nors tam, kad teisingai pasirinktumėte savo būstui tinkančias spalvas, jūs neturite būti spalvų teorijos ekspertais, būtų naudinga iš anksto susipažinti su pagrindine terminologija, kuri yra naudojama šioje srityje.

Pavyzdžiui, turite suprasti, kas yra pagrindinės ir antrinės spalvos. Kai kalbama apie pagrindines spalvas turite žinoti, kad tai yra raudona, geltona ir mėlyna, kurių pagalba galite sukurti visas kitas spalvas. Tuo tarpu antrinės spalvos yra žalia, oranžinė ir violetinė – pastarosios yra gaunamos sumaišius dvi pagrindines spalvas. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir skirtingų atspalvių, spalvos tono, šešėlių, šiltų ir šaltų spalvų.

Interjero dizaino srityje dažniausiai spalvos yra apibūdinamos pagal jų sukuriamą nuotaiką, t.y. tai, kaip jos paveikia žmogaus jausmus. Taigi, spalvos būna skirstomos yra pasyvias, aktyvias ir neutralias spalvas. Kiekviena jų turi savitą poveikį. Tačiau iki šiol viena populiariausių spalvų, kuri pasitelkiama sienoms, yra šviesiai balta. Ji mažesnėms erdvėms padeda suteikti daugiau lengvumo ir vizualiai jas padidina. Be to, ją paprasta derinti su bet kuriomis kitomis spalvomis.

Pasitelkite spalvų ratą

Jei norite pasirinkti dažų spalvas savo būsto vidaus interjerui, jums tiesiog būtina pasitelkti spalvų ratą, kuris visą tai padės padaryti gerokai lengviau, sumažinant neteisingų sprendimų riziką. Spalvų rato pagalba galima lengviau tarpusavyje suderinti skirtingas spalvas – ir tai pasakytina ne tik apie sienų ar lubų spalvas, tačiau ir apie baldus bei kitas interjero detales.

Pasirinkite baigiamąjį dažų sluoksnį

Kuomet jūs būsite nusprendę, kokių spalvų ir kokių atspalvių norėtumėte, kitas žingsnis bus susijęs su baigiamųjų dažų sluoksnio pasirinkimu. Šiuo atveju tai nulems, kiek šviesos dažai atspindės. Dažai, kurie atspindi labai daug šviesos, pavers kambarį šviesesniu, kai tuo tarpu dažai, kurie atspindi labai mažai šviesos, gali paversti kambarį jaukesniu. Taigi, svarbu renkantis baigiamąją dažų sluoksnį pagalvoti apie tai, kaip jis paveiks jūsų kambaryje vyraujančią atmosferą.

Išbandykite dažų spalvas

Kai būsite sudarę pagrindinių jums labiausiai patinkančių spalvų sąrašą, labai svarbu pamatyti, kaip kiekviena spalva atrodys jūsų namuose – tiek natūralioje šviesoje, tiek ir esant vidaus apšvietimui. Pats lengviausias būdas tai padaryti – įsigyti skirtingų spalvų dažų testerius, kuriais spalvas išbandytumėte ant savo būsto vidaus sienų.

Daugiau naudingų patarimų galima rasti „Sadolin“ tinklalapyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.