A++ klasės bei pasyvūs namai. Kuo jie įdomūs?

Lietuvoje statybų sektorius kol kas išgyvena stabilius laikus nepaisant to, jog pasaulyje vyrauja ekonominė krizė. Ją, kaip žinote, sukėlė būtent Covid-19 virusas. Dėl globalinės pandemijos daugelis šalių buvo paveiktos smarkiai, o tai labai atsispindini ir nekilnojamo turto sektoriuje. Tačiau, Lietuvą ko gero reikėtų įtraukti į tų šalių sąrašą, kurios mistiškai nebuvo paveiktos nekilnojamo turto sektoriuje. Čia netgi pastebimas ir augimas.

Norinčių įsigyti namus Lietuvoje – nei sumažėjo, nei padaugėjo

Nekilnojamo turto ekspertai pabrėžia, kad sandorių skaičius viso karantino metu išliko stabilus, tačiau kai kuriuose regionuose jis galbūt kažkiek krito. Stabilūs sandorių skaičiai aiškinami tuo, kad nemažai emigrantų grįžo į Lietuvą, nes buvo priversti. Jie pamatė, kad dabar yra tinkama proga investuoti tinkamas santaupas į būsto įsigijimą. Tą žmonės ir darė. Kai kurie pirko netgi po kelis būstus. Dar kiti ėmė greituosius kreditus bei įvairias paskolas ir iš jų dalinai finansavo įsigijimus.

Kaip bebūtų, kalbant apie statybas, čia skaičiai yra kiek kuklesni. Didžiosios statybų bendrovės mato tendenciją, kad mažiau žmonių nori investuoti pinigus į jų trokštamų namų statybą. Bet, to nereikėtų sieti vien tik su pandemijos paskelbimu.

Būsto statybų skaičius Lietuvoje mažėje nuosekliai su kiekvienais metais, o taip yra dėl paprastos priežasties – keičiasi reikalavimai dėl energetinės naudingumo klasės. Mat, naujos statybos namai turi atitikti specialius reikalavimus. Jie turi būti statomi taip, kad pats namas atitiktų A++ energinės naudingumo klasės reikalavimus. Tad, jeigu jus domina naujos statybos namai, turėtumėte pasidomėti kuo apskritai išsiskiria dabartiniai reikalavimai. Taip pat jums turėtų rūpėti ir privalumai statant tokį būstą.

A++ klasės namas leis gyventi pigiai

Trumpai tariant, šiai klasei priskiriami būstai pasižymi tuo, kad 80 procentų sunaudojamos energijos yra atsinaujinanti. Tai reiškia, kad statant naują namą, kuris atitiktų A++ reikalavimus, būtina suprojektuoti ir elektros generavimo sistemas, šildymo bei kitus mazgus, kurie būtų iš atsinaujinančių šaltinių. Pavyzdžiui, tokiame name didžioji dalis elektros energijos turi būti gaunama iš vėjo ar saulės jėgainių. Šildymas gali būti naudojant specialius šilumos siurblius. Be jokio abejonės – bus būtinas ir rekuperatorius. Trumpai tariant, tokios klasės namas turi pats save aprūpinti elektros energija, šiluma ir t.t. Dėl šios priežasties tokių namų statybos kaina yra gerokai aukštesnė.

Tačiau, ekspertų teigimu, didžiausia klaida yra manyti, kad visi papildomi įrengimai kainuoja kosminius pinigus. Daug ką lemia žmonių poreikiai. Pavyzdžiui, įrengti saulė elektrinę kiekvienam būstui gali kainuoti skirtingai. Pavyzdžiui, jeigu asmuo turi elektromobilį, vadinasi jis privalo turėti galingesnę saulės ar vėjo jėgainę, o tai pareikalaus didesnių išlaidų.

Su laiku tokių namų statybų kainos krenta, o svarbiausia tai, kad gyvenant technologijų amžiuje, viskas pinga, todėl tikėtina, kad ir šios klasės namų statybos kainos turėtų kristi.

Pasyvus namas – toks, kuriame gyvenate už dyką.

Daugelį žmonių taip pat domina kuo skiriasi pasyvus namas, nuo A++ klasės būsto. Esminis skirtumas, kad pasyvūs namai patys save aprūpina viskuo 100 procentų. Tai reiškia, kad žmogus, kuris gyvena pasyviame name, niekaip nėra įsipareigojęs valstybei t.y. nemoka nei už vandenį, nei už elektrą, nei už dujas. Viską jis turi pats. Elektra 100 procentų gaminama iš atsinaujinančių šaltinių. Vanduo – įsirengus gręžinį. Dujos, jeigu yra poreikis, perkamos paprasčiausiuose balionuose.

Pabrėžiama, kad pasyvūs namai suvartoja labai mažą elektros energijos kiekį, nes statomis vadovaujantis specialiais reikalavimais. Tai liečia ne tik statybas, bet ir naudojamą buitinę techniką. Naudojamos mažiausiai elektros energiją vartojančios priemonės, įskaitant net ir paprastas lemputes kambarių apšvietimui. Vanduo gali būti šildomas tiek pačių sugeneruota elektra arba naudojant saulės kolektorius.

Jeigu jus domina nuosavo namo statybos, pirmiausia rekomenduojama detaliai apžvelgti reikalavimus, kurie bus taikomi artėjančiais metais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.