Lengvatinė verslo paskola be užstato padėjo išgyventi įmonėms karantino metu

Home insurance concept.

Lietuvoje įvedus karantiną ir žymiai sulėtėjus žmonių gyvenimo tempui, daugelis verslų turėjo pagrindo nerimauti dėl smarkiai sumažėjusių pardavimų. Ne vienas verslininkas turėjo gerai pasukti galvą, bandant rasti išgyvenimui reikalingus sprendimus. Padėtis palengvėjo, kai valstybė pasiūlė įvairias priemones, skirtas įmonėms, nukentėjusioms nuo COVID-19. Patraukliausia priemone tapo verslo paskola be užstato lengvatinėmis sąlygomis. Verslininkų nuomone, ši paskola naudinga dėl itin mažų palūkanų. Jei kredito trukmė 12 mėnesių, palūkanos siekia 0,01 %, o jei 36 mėnesiai, palūkanos – 0,19 %. Metams pasiskolinus 100 000 eurų, paskolos palūkanos mėnesiui tesudarys 16 eurų. Be to, tokiai verslo paskolai nereikalingas užstatas.

Alternatyvus finansuotojas „Noviti Finance“ yra sudaręs bendradarbiavimo sutartį su INVEGA, taigi lengvatinę verslo paskolą be užstato galima gauti per „Noviti Finance“. Tai labai patogu, nes įmonės darbuotojai greitai reaguoja į pateiktus prašymus, juos išanalizuoja ir pateikia atsakymą 1-2 darbo dienų bėgyje.

Įmonių apyvartai kritus, buvo pasinaudota lengvatine verslo paskola be užstato

Daugybė mažų ir vidutinių įmonių jau yra pasinaudoję šia lengvatine paskola. Viena iš jų, maisto, skirto viešojo maitinimo įstaigoms, gamybos įmonė. Ji pasiskolino 200 000 eurų, šia suma tikimasi padengti mėnesio išlaidas žaliavoms ir kitiems mokesčiams. Šios įmonės pardavimai, uždarus maitinimo įstaigas, krito 95 %.

Kitos įmonės, užsiimančios aukštųjų technologijų, skirtų žvejybai prekėms, paimta verslo paskola be užstato už 0,6 mln. eurų, bus skirta darbuotojų atlyginimams, biuro nuomai, telekomunikacijų paslaugoms.  Nors buvo ruoštasi gausesniems pardavimams ir eksportui į užsienį, tačiau Lietuvoje ir Europos Sąjungoje įvedus karantiną, prekyba sustojo iki 80 %. Įmonės vadovas džiaugiasi savo darbo komanda, kuri greitai prisitaikė prie naujų darbo sąlygų ir ieškojo naujų galimybių karantino sąlygomis. Gegužės mėnesį įmonės pardavimai sugrįžo į įprastas vėžes. Tikimasi išnaudoti vasaros laiką ir sulaukti didesnio kliento antplūdžio, susidomėjusio vietiniu turizmu ir žvejyba. Taigi, nors karantinas kai kurioms įmonėms buvo sunkus periodas, tačiau dabar pats tinkamiausias metas vasaros sezoniniams verslams. Telieka gerai išnaudoti įvairias komunikacijos, socialinių tinklų, reklamos ir marketingo priemones sudominti lietuvius vietinėmis prekėmis, poilsio, turizmo paslaugomis.

Remtasi:

https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2020/06/04/nuo-covid-19-nukentejusioms-imonems-pasiskolinti-virs-100-tukst-euru–misija-imanoma

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.