Saulės elektrinės su kreditu

Pasaulyje ir Lietuvoje populiarėja tendencija – investavimas į atsinaujinančius energijos šaltinius. Tarptautinės energetikos agentūros ataskaitoje rašoma, jog tikimasi, kad iki 2024 metų pabaigos atsinaujinančių energijos šaltinių dalis bendrame pasauliniame energijos balanse sudarys 30 %. Vienas iš labiausiai besivystančių atsinaujinančių šaltinių panaudojimo galimybių – saulės elektrinės. Saulės energija vis dar sudaro labai mažą, bendros pasaulyje naudojamos energijos dalį, tačiau ši dalis sparčiai auga. Vokietijoje beveik ant kas antro namo stogo galima pamatyti saulės elektrinę, Kinijoje ir JAV gamyklose jau pastatytos milžiniškos jėgainės.

Lietuvoje sudarytos puikios sąlygos vystyti saulės energetiką. Gamyklų savininkai ir gyventojai gali gauti ne mažas subsidijas. Saulės elektrinės su valstybės teikiama parama tampa patraukli investicija, kuri ne tik atsiperka finansiškai, bet ir prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo, gaminant švarią energiją.

Saulės elektrinės, kartu su parama gyventojams atsiperka vos per 5-7 metus. Pateikus prašymą į APVA, galima gauti 323 eurus už 1 kW instaliuotos galios. Apsimoka įsirengti jėgainę net ir neturint likusios sumos, nes su paskola kompensacijos suma padidėja iki 381 euro už 1 kW elektrinės galios. Nuo birželio 1 dienos APVA skelbia kvietimą teikti paraiškas saulės elektrinių įsirengimui, imant paskolą. Saulės energetikos įmonės „Saulės grąža“ klientai, norintys įsigyti jėgainę, gali pasinaudoti ypač mažomis, 8 % metinėmis palūkanomis. Imant paskolą ir gaunant didesnę kompensaciją, saulės elektrinės tampa ypač patrauklia investicija, kuri garantuoja švarią ir pigią elektros energiją ateityje.

Įsigyti saulės elektrines labiausiai apsimoka gyventojams, kurie išnaudoja daug elektros energijos, namo šildymui, vandens pašildymui, elektriniams buitiniams prietaisams, ar ruošiasi įsigyti elektromobilį. 1 kW galios jėgainė per metus sugeneruotų apie 1000 kWh elektros energijos. Vidutinei šeimai užtenka 5-6 kW galios jėgainės. 10 kW saulės elektrinės – tai didžiausios galios jėgainės gyventojams, už kurias galima gauti APVA paramą.

Kviečiame greičiau apsispręsti ir nepraleisti progos dar šiais 2020 metais, nuo birželio 1 dienos, pateikus prašymą, gauti kompensaciją ir paskolą saulės elektrinėms įsirengti ar nusipirkti jas saulės parkuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.