Alpakos pasirūpins namų aplinka ir sušildys

alpakos
Photo by Josiah Farrow on Pexels.com

Pastaruoju metu Lietuvoje vis dažniau galima pamatyti auginamas alpakas. Lietuvio akiai iš pradžių tai atrodė kiek neįprastas gyvūnas, stebinantis savo išvaizda. Tačiau dabar alpakos jau daugeliui pažįstamos. O žinant jų atnešamą naudą, yra labai vertinamos. Iš alpakos kailio gaminami įvairūs drabužiai, pledai ir netgi kojinės ar kepurės.

Neteršia ir šienauja

Turbūt labai dažnai alpakomis ši pradžių susižavima ne dėl jų atnešamos naudos, o dėl šelmiškos jų šypsenos. Minkštas kailis ir garbanota šukuosena tarsi savaime signalizuoja, kad tai meilus ir nuotaikingas gyvūnas. Iš dalies taip ir yra. Alpakos – labai taikios, socialios ir mielai bendrauja su žmonėmis. Todėl vis dažniau jos atranda vieta lietuvių kiemuose, sodybose ir vis dažniau kuriami alpakų parkai.

Įsigijus alpakų, pirmiausia šeimininkai pastebi jo teikiamas naudas. Pavyzdžiui, šis gyvūnas yra labai švarus ir tvarkingas. Jos neteršia aplinkos, nes išmatas palieka vienoje vietoje. Todėl labai patogu prižiūrėti alpakų gyvenamąsias vietas, nereikia nuolat valyti visos teritorijos, kurioje alpakos ganosi.

Be to, dažnai šie gyvūnai vadinami žoliapjovėmis. Žoliaėdės alpakos iš tiesų gali palengvinti žolės pjovimą. Jos, panašiai kaip avys, besiganydamos, kramto žolę ir tai atlieka labai tvarkingai. Tad dažnai toje vietoje, kur laikomos alpakos, žolė atrodo kaip ką tik švariai nupjauta.

Vertinga alpakų vilna

Daugelyje šalių alpakos auginamos ne šiaip sau, o būtent dėl išskirtinės jų vilnos. Šie švelnūs ir minkšti gyvūnai užaugina kokybišką vilną, kurią lengva paversti aukštos kokybės šiltais gaminiais. Lietuvos rinkoje alpakos vilnos drabužiai ir kiti gaminiai iš alpakų vilnos įvertinami gana aukštomis kainomis. Pirmiausia todėl, kad tai patikima ir kokybiška vilna. Iš jos pagamintos pirštinės, paltai, kepurės ar kiti drabužiai yra labai šilti, jie nealergizuoja odos. Be to, alpakų vilną gana lengva dažyti, todėl norint, galima klientams pasiūlyti platų gaminių spalvų pasirinkimą.

Lietuviai yra įpratę rinktis avies vilną. Mūsų šalyje tai labai vertinama medžiaga. Todėl ir gaminiai iš jos yra populiarūs ir perkami. Tačiau ne visi žino, kad alpakų vilna yra mažiausiai penkis kartus šiltesnė nei avies. Be to, alpakos vilna neturi jokio specifinio kvapo, kurį kartais skleidžia gaminiai iš avies vilnos. Todėl alpakos vilnos gaminiai nustebina savo kokybe ir nepalieka nepatenkintų pirkėjų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.