Ekologiška pakuotė maistui – ar tai įmanoma?

puodeliai
Photo by Ann H on Pexels.com

Šiandien kaip niekad svarbi globalinio atšilimo ir gamtos taršos tema, kuri paliečia kiekvieną. Galime sakyti, kad konkrečių požymių nepastebime ir bėgti nuo realybės, tačiau oro temperatūra šiltėja kasmet, Lietuvoje jau ilgą laiką nė nematėme tikros žiemos, o tam tikruose žemynuose vykstančios katastrofos liudija, kad turėtume susimąstyti. Todėl vis daugiau žmonių stengiasi mažinti vartotojiškumą ir pereiti prie ekologiškesnių alternatyvų. Puikus pavyzdys – ekologiška pakuotė maistui. Valgyti turime visi, o kartais erzina faktas, kad net ir ekologiški ar biologiškai užauginti produktai yra supakuoti į plastiką. Ar realu, kad ateityje tokios pakuotės užleis vietą aplinkai draugiškesniam pasirinkimui?

Popierinės pakuotės

Statistinis Europos šalių gyventojas per metus vidutiniškai išmeta beveik 160 kg pakuočių, kurių 19 proc. sudaro plastikas. Viena populiariausių alternatyvų šiandien yra ekologiška pakuotė maistui iš popieriaus. Deja, tokių pakuočių parduotuvių lentynose nėra daug, didžiausią jų dalį galite rasti specializuotose krautuvėlėse arba rinkdamiesi tam tikrų prekės ženklų produkciją, kurio įpakavimui nenaudojamas plastikas.

Bioplastikas

Dar viena išeitis, kuri padeda gaminti ekologiškas pakuotes maistui – bioplastikas. Tai bene mažiausiai kenksminga plastiko rūšis, kuri gaminama ne iš naftos produktų, o iš atsinaujinančių gamtos resursų. Puikus pavyzdys – medienos ar medvilnės celiuliozė, krakmolas ir t. t. Jei bioplastiko gamybai visada naudotume tokią žaliavą, taip būtų galima sumažinti ne tik aplinkos taršą, bet ir iškastinio kuro išteklių panaudojimą.

Celiuliozės dariniai

Dar viena lietuvių mokslininkų idėja, kuri gali pakeisti ekologiškų pakuočių maistui rinką – pakuotės iš celiuliozės darinių. Pasak jų, perdirbti gamtoje neirstantį plastiką ne visada geriausias sprendimas, nes kone pusę pakuočių atliekų sudaro maisto likučiai. Pagal specialią technologiją, iš celiuliozės darinių pagaminta ekologiška pakuotė maistui būtų tokia organiška, kad išmesta su maistu ne tik suirtų, bet ir tręštų žemę. Mokslininkai taip pat siūlo pakuotes praturtinti aktyviomis medžiagomis, kurios padėtų natūraliu būdu kuo ilgiau išlaikyti maistą šviežią. Nustatyta, kad tokio tipo ekologiška pakuotė gamtoje suirtų maždaug per dvejus metus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.