Naujo šaldytuvo pasirinkimas – ką turėtumėte žinoti

įmontuojamas šaldytuvas

Šaldytuvai kiekvieno iš mūsų namuose tarnauja jau ne vieną dešimtmetį, išsaugodami šviežius maisto produktus ir suteikdami mūsų kasdienybei daugiau patogumo. Ir nors dauguma šiuolaikinių šaldytuvų pagrindinę savo paskirtį, kuri yra maisto produktų šaldymas, atlieka pakankamai gerai, anaiptol ne visi šaldytuvų modeliai atitinka mūsų lūkesčius ir poreikius. Šiame šaldytuvo pasirinkimo vadove https://www.vilniausmeistrai.eu/ pateikia patarimus, kurių jums prireiks renkantis naują šaldytuvą – atitinkantį tiek jūsų virtuvėje šaldytuvui skirtą vietą, tiek ir jūsų skonį, poreikius bei numatytą biudžetą.

Koks turėtų būti jūsų šaldytuvo dydis?

Vienas iš pačių svarbiausių veiksnių bandant nuspręsti, kurį šaldytuvo modelį jums vertėtų pasirinkti, yra šaldytuvo dydis, t.y. žinojimas, kokių išmatavimų šaldytuvas jūsų virtuvėje tiktų geriausiai. Kai renkamės naują šaldytuvą, įprastai matome informaciją apie tai, kokia yra skirtingų šaldytuvų modelių vidinė talpa, skirta laikyti maisto produktams, tačiau nereikia pamiršti, kad kur kas svarbiau yra išoriniai šaldytuvo išmatavimai. Taigi, prieš nuspręsdami, kurį šaldytuvą jums vertėtų pasirinkti, turite žinoti labai tikslius skaičius.

Keičiate savo dabartinį šaldytuvą? Turėsite ieškoti naujo šaldytuvo, kuris yra tokių pačių išmatavimų.

 • Pamatuokite savo dabartinio šaldytuvo plotį, aukštį ir gylį. Svarbu atminti, kad matuojant šaldytuvo gylį, reikėtų atsižvelgti ir į papildomą vietą, kurią reikės palikti už jūsų naujojo šaldytuvo. Tą patį galima pasakyti ir apie šaldytuvo plotį – iš abiejų šaldytuvo pusių turėtų būti palikti bent keli centimetrai laisvos erdvės.
 • Jokiu būdu nesirinkite šaldytuvo, kurio išmatavimai yra tobulai atitinkantys laisvą vietą jūsų virtuvėje – jei už šaldytuvo ir jo šonuose nebus pakankamų tarpų, tuomet oras negalės laisvai cirkuliuoti ir šaldytuvas gali perkaisti. Be to, tai galėtų sukelti problemų šaldytuvą įjungiant į elektros šaltinį.

Šaldytuvą perkate naujai formuojamam virtuvės interjerui? Turėsite nuspręsti, kur jūsų virtuvėje stovės naujasis šaldytuvas ir kiek vietos jam bus skirta.

 • Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad kuriant naują virtuvės interjerą šaldytuvo pasirinkimas tampa daug paprastesnis, nes į kol kas vis dar tuščią virtuvę galima pastatyti bet kokio dydžio naują šaldytuvą, toks požiūris nėra visiškai teisingas. Visuomet reikia turėti omenyje, kad aplink šaldytuvą virtuvėje bus ir daugiau buitinės technikos prietaisų bei virtuvės baldų, todėl lygiai taip pat svarbu žinoti ne tik tikslią šaldytuvo vietą, tačiau ir konkrečios vietos išmatavimus. Ir tai ypač svarbiu veiksniu tampa tuomet, kai planuojama užsakyti virtuvės baldų komplektą ir pasirinkti integruojamą šaldytuvą.
 • Vertindami ir matuodami, kiek vietos iš tikrųjų reikės jūsų naujajam šaldytuvui, lygiai taip pat turėtumėte numatyti, kad aplink šaldytuvą turės būti bent keli centimetrai laisvos erdvės, užtikrinant efektyvią oro cirkuliaciją.
 • Žinoma, turite išmatuoti ir praėjimus (tiek lauko durų, tiek ir koridoriaus bei įėjimo į virtuvę), kuriais bus nešamas naujasis šaldytuvas. Jūs tikrai nenorite susidurti su dideliais nepatogumais, kuomet dėl netinkamai pasirinkto šaldytuvo dydžio, jums tektų griauti dalį virtuvė sienos ar rūpintis įsigyto naujojo šaldytuvo pakeitimu.

Kaip pasirinkti tinkamą šaldytuvo modelį?

šaldytuvai

Kuomet žinosite šaldytuvo išmatavimus, bus metas pagalvoti ir apie jums tinkamiausią šaldytuvo modelį. Skirtingi šaldytuvų modeliai skiriasi ne tik funkcionalumu, tačiau ir durimis. Šaldytuvo ir šaldiklio durys yra labai svarbus veiksnys, kurio neturėtų nuvertinti nei vienas naujo šaldytuvo ieškantis vartotojas. Todėl nepamirškite šių kelių pagrindinių ir populiariausių šaldytuvų modelių:

 • Šaldytuvas su šaldikliu apačioje. Tai Lietuvoje iki šiol yra vienas iš pačių populiariausių ir dažniausiai lietuvių namuose sutinkamų šaldytuvų modelių, kuomet šviežių produktų šaldymui skirta dalis yra viršuje, o šaldiklis – apačioje.
 • Šaldytuvas su šaldikliu viršuje. Tai yra priešingas modelis jau minėtam šaldytuvui su šaldikliu apačioje. Pastarojo modelio šaldytuvai yra labai populiarūs JAV.
 • Dviejų durų šaldytuvas. Šio modelio šaldytuvai yra padalinti vertikaliai – kairėje pusėje yra šaldiklis, o dešinėje pusėje yra šaldytuvas.
 • Prancūziško dizaino šaldytuvas. Tai yra vienas populiariausių šaldytuvų modelių pasaulyje. Prancūziško dizaino šaldytuvuose viršutinė dalis atsidaro taip kaip dviejų durų šaldytuvų modeliuose, o apačioje yra šaldiklis, kuris atsidaro kaip stalčius.

Ką dar vertėtų apsvarstyti?

Prieš nusprendžiant, kurį šaldytuvą jums vertėtų pasirinkti, turėtumėte atsižvelgti į dar keletą papildomų svarbių veiksnių.

 • Šaldytuvo dizainas. Nerūdijantis plienas yra pats populiariausias. Jis yra ilgaamžis ir puikiai tinka daugelio virtuvių interjere. Be to, kai kurie šiuolaikiniai šaldytuvų modeliai yra „atsparūs“ ir pirštų antspaudų palikimui. Tačiau turite nepamiršti, kad kai kurie nerūdijančio plieno šaldytuvai nelaiko magnetų, todėl jei jūsų šaldytuvas įprastai yra išmargintas magnetukais, keliaudami pirkti šaldytuvo su savimi pasiimkite ir šaldytuvo magnetuką, kuriuo išbandytumėte jums patinkančių šaldytuvų paviršių.
 • Suderinamumas su kitais virtuvės buitinės technikos prietaisais. Spalva ir paviršiaus tekstūrą gali kisti atsižvelgiant į skirtingus šaldytuvų gamintojus – net ir tuo atveju, kai yra kalbama apie pakankamai universalų jau minėtą nerūdijantį plieną. Todėl jei jūs norite, kad jūsų naujasis šaldytuvas tobulai derėtų su kitais virtuvėje esančiais buitinės technikos prietaisais, turėtumėte pagalvoti apie tą patį gamintoją.
 • Šaldytuvo rankenos. Rankenos yra vienintelė šaldytuvo dalis, kuri yra matoma, kai jis būna uždarytas, todėl kai kuriems žmonėms šaldytuvo rankena tampa labai svarbia detale, kuriai yra skiriamas didžiulis dėmesys. Egzistuoja dviejų įprastinių tipų šaldytuvų rankenos: europietiško stiliaus (išlenkta ir labiau „ergonomiška“) ir tiesios rankenos (labiau „pramoninio“ tipo). Kai kurie gamintojai siūlo šaldytuvus, tiek su vieno, tiek ir su kito tipo rankenomis, todėl jei mėgstate konkretų gamintoją, jums neturėtų būti sudėtinga pasirinkti. Ir nors labai svarbu, kad šaldytuvo rankenos derėtų prie bendro virtuvės interjero, taip pat būtina atsižvelgti ir į jų teikiamą patogumą.
 • Funkcionalūs stalčiai ir lentynos. Stalčiai su ratukais atidaromi kur kas lengviau ir sklandžiau nei tie, kurie yra plastikiniai ir dedami tiesiai ant šaldytuvo vidaus paviršiaus. Nuo išsiliejusio maisto nutekėjimo apsaugančios šaldytuvo lentynėlės yra puikus ir praktiškas sprendimas. Taip pat puiku šaldytuve turėti bent vieną uždarą lentynėlę. Durelėse neturėtų stigti lentynėlių ir vietos gėrimams (sultims, pienui ar kt.), tokiu būdu padedant užtikrinti didesnę laisvą erdvę kitiems maisto produktams šaldytuvo viduje. Daugelyje prancūziško dizaino šaldytuvų apačioje yra pilno pločio ištraukiami stalčiai, kurie yra labai praktiški įvairių užkandžių laikymui (ypač naudinga tuomet, jei auginate vaikus ir jie jiems skirtus užkandžius gali lengvai pasiekti patys). Visos šios funkcijos yra dažnos, tačiau ne universalios, jei yra kalbama apie mažesnės kainos šaldytuvus.
 • Ledukų gaminimo įrenginys ir vandens dalytuvas. Šios funkcijos yra labai patogios ir praktiškos, tačiau jas yra labai sudėtinga surasti įprastiniuose šaldytuvų modeliuose, kurie patenka į žemesne kaina pasižyminčių buitinės technikos prietaisų kategoriją. Tačiau tokiomis praktiškomis funkcijomis pasižymintys šaldytuvai taip pat turi ir minusą – buitinės technikos remonto specialistai teigia, kad tokios šaldytuvo dalys įprastai greičiausiai sugenda. Tačiau tai taip pat labai tiesiogiai priklauso ir nuo pasirenkamo šaldytuvo modelio bei pačių gamintojų. Ledukų gaminimo įrenginio dėka jūs visuomet galėsite turėti paruoštus ledukus, o vandens dalytuvo pagalba jums nebereikės atidarinėti šaldytuvo tam, kad galėtumėte iš jo pasiimti atšaldyto vandens.
 • „Šviežumo zona“ ir „greitasis užšaldymas“. Šiandien vis daugiau modernių šaldytuvų turi šias funkcijas. „Šviežumo zona“ yra šaldytuvo vieta, kurioje yra palaikoma nuo 0 °С iki +2 °С laipsnių temperatūra. Jos viduje yra išsaugomas laikomų maisto produktų šviežumas. Tuo tarpu „greitojo užšaldymo“ funkcija padeda išsaugoti naudingąsias maisto produktų savybes ir jų tikrąjį skonį.

Atsižvelgdami į visus šiuos aukščiau įvardintus patarimus, turėtumėte nesunkiai išsirinkti jūsų poreikius ir gyvenimo būdą geriausiai atitinkantį šaldytuvą, kuris jums tarnautų daugybę metų.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.