Akmens vatos nauda

akmens vata

Niekam nepaslaptis, kad net 90 proc. savo laiko praleidžiame pastatuose. Todėl nuo patalpų mikroklimato ir gyvenamosios aplinkos labai priklauso mūsų gyvenimo kokybė bei sveikata. Namai, biurai, vaikų darželiai, mokyklos, prekybos centrai, pramogų kompleksai, viešbučiai šiandien jau tapo neatskiriama nuo mūsų gyvenimo. Ko gero, retai pagalvojame apie šiuos pastatus – ar jie kokybiški ir saugūs, kokią įtaką daro mūsų sveikatai.

Investicija į gaisrinę pastatų saugą, energinį naudingumą, garso izoliavimą – tai ilgalaikė investicija, kurios nauda – tai  saugumas, komfortas ir išlaidų pastato eksploatacijai bei šildymui mažinimas. Šiame straipsnyje aptarsime kelis akmens vatos privalumus ir ypatybes.

Akmens vata sumažina išlaidas šildymui

Šildymo išlaidos daugeliui Lietuvos gyventojų sudaro ~30 proc. pajamų. Tad jų sumažinimas gerokai palengvintų ekonominę naštą.

Projektuojant naujo arba modernizuojamo pastato šiltinimą siekiama, kad objektas atitiktų bent jau normomis numatomus energinio naudingumo klasės reikalavimus. Teisingai apšiltintus statinius reikia mažiau šildyti, todėl ne tik sumažinamos išlaidos šildymui, bet ir sunaudojama mažiau neatsinaujinančiosios iškastinės energijos – taupomi planetos energijos resursai, aplinka mažiau teršiama anglies junginiais, prisidedama lėtinant klimato kaitą.

Daugiausia šilumos prarandama pro sienas, grindis, stogus. Todėl jų šiltinimo projektams turi būti skiriamas ypatingas dėmesys: turi būti profesionaliai parenkami konstrukciniai atitvarų sprendiniai, apskaičiuojami termoizoliacinių sluoksnių storiai. Teisingai suprojektuotas ir įrengtas namo atitvarų šiltinimas sulėtina šilumos srautą pro atitvaras, sumažėja šilumos tiekimo į patalpas poreikis ir pastato šildymo išlaidos.  Naujiems ir modernizuojamiems pastatams šiltinti ,,Viskas namams” tiekia efektyvias ir ilgaamžes termoizoliacines medžiagas, o statytojus aprūpiname nuolat atnaujinamais konstrukciniais atitvarų šiltinimo sprendimais.

Akmens vata sukuria daugiau komforto

Šiuolaikinis pastatas – tai ne tik apsauga nuo išorinės aplinkos veiksnių – šalčio, karščio, triukšmo, kt. Pastato patalpose sukuriamos žmonių darbui ir poilsiui komfortiškos sąlygos, kurios dar kitaip vadinamos pastato mikroklimatu.

Pastato mikroklimatas kuriamas ir palaikomas dviem būdais: šildymo ir vėdinimo sistemos užtikrina patalpų oro temperatūrą, drėgnumą, oro kaitą. Vis dėlto viduje esantys žmonės nesijaus gerai, jeigu vidiniai pastato atitvarų paviršiai bus šalti; patalpos įkais šviečiant saulei; pastate esančius žmones nuolat trikdys iš kaimyninių pastato dalių arba išorės sklindantis triukšmas.

Šios problemos sprendžiamos teisingai izoliavus išorines pastato atitvaras ir vidines pertvaras.

Teisingai pritaikius mūsų rekomenduojamus šiltinimo sprendimus ir kokybiškai apšiltinus išorines pastatų konstrukcijas akmens vatos gaminiais, jų vidinių paviršių temperatūra tik nežymiai skirsis nuo patalpos oro temperatūros, patalpose nebus skersvėjų, o atitvaros gerai slopins garsą.

Akmens vata izoliuoja garsą

Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo ~10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip 2 kartus didesnį triukšmą. Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, vystosi hipertenzija ir išeminė širdies liga. Triukšmą sukeliančių technologinės pažangos priemonių atsisakyti sunku, todėl patalpos, kuriose žmonės praleidžia didžiąją gyvenimo dalį, turi būti gerai izoliuotos ir nuo aplinkoje sklindančio triukšmo, ir nuo pastatuose esančių jo šaltinių, o aidėjimo trukmė patalpose turi būti kuo mažesnė.

Projektuojant apsaugą nuo triukšmo poveikio, akustinį patalpų komfortą, turi būti išsprendžiami triukšmo izoliacijos klausimai. Efektyviai triukšmą slopinanti konstrukcija turi būti masyvi, porėta ir daugiasluoksnė. Akmens vata yra porėta medžiaga, dažnai naudojama daugiasluoksnėse konstrukcijose. Pastatų fasaduose ir stoguose naudojami ,,Viskas namams” akmens vatos gaminiai apsaugo patalpas nuo išorėje sklindančio triukšmo, vidaus pertvarose ir perdangose sumontuota akmens vata slopina pastate sukelto triukšmo sklidimą. Akmens vata gerai sugeria garsą, todėl patalpose įrengti akmens vatos garsą sugeriantys sienų elementai ir akustinės lubos mažina garso aidėjimo trukmę bei intensyvumą.

 

Antras straipsnis. Iš straipsnių ciklo: ,,Akmens vatos nauda”.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.