Pasaulyje daug svarbių dalykų ir pasirinkimų

pirkiniai

Neabejotinai žinote posakį, jog viskas prasideda nuo smulkmenų. Pati smulkmenos sąvoka gana subjektyvi. Pavyzdžiui, kasryt išgeriamas kavos puodelis gali būti vertinamas kaip smulkmė arba kaip ryto ritualas, įkvepiantis pusdieniui ar visai dienai, suteikiantis energijos ir skatinantis nusišypsoti. Kava, beje, siūloma parduotuvėje, kurios nuorodą pateikiame čia: Pasaulisdelne.lt.

Lašas po lašo…

Nepaisant to, kad daug kas prasideda nuo smulkmenų, iš tiesų vienas nedidelis dalykas, antras nedidelis dalykas – ir jau reikšminga visuma. Pavyzdžiui, jei delsiama nuvykti į servisą, ilgainiui automobilis parodo vis naujų kaprizų ir po poros mėnesių suvokiama, kad gera transporto priemonė virsta kledaru. Šis pavyzdys pritaikomas ir kitose srityse. Sakysim, jei jau seniai galvojama, kad reikėtų užsisakyti naujas kambario duris, bet neprisiruošiama, tai laikui bėgant tos durys gali tapti į duris nebepanašios… Jei jos išklerusios, girgždančios aplūžusios, tai po truputį dėvisi, dėvisi ir tikrai nebeatrodo estetiškai, nebėra praktiškos.

Liaudies išmintis byloja: „Lašas po lašo ir akmenį pratašo.“ Minėtu automobilio ar durų atveju šis posakis itin tikslingas. O kiek tų pavyzdžių apskritai esama…

Kas reikšminga rutinoje ir kuo reikšminga rutina…

Darbas, namai, namai, ir vėl darbas… Rytas diena ir vakaras… Ruduo, žiema ir pavasaris… Atostogos vasarą… Skamba rutiniškai? Viskas ir susideda iš rutinos. O gal derėtų sakyti, kad iš visko susideda rutina? O gal kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Jeigu kas nors užsimintų „pakalbėkime apie tai, kas svarbu“, būtų galima daryti dešimtis prielaidų, apie ką bus kalbama. Juk žodis „svarbu“ – itin platus, jo reikšmė apima tiek daug dalykų, kad neužtektų visų pirštų norint suskaičiuoti, o beskaičiuodami ir skaičių tikriausiai pamestume.

Kas svarbu kasdien? Į šį klausimą irgi nelengva atsakyti. Pavyzdžiui, atsikėlus ryte žvalumo suteikia kava. Tad veikiausiai aktualu jos namie turėti. Ir ne bet kokios, o kokybiškos, aromatingos, skanios. Pagal ką renkamasi? Gal pagal gamintoją? Pagal pakuotę? Pagal kainą? Pagal rūšį? Tikėtina, kad pagal visus šiuos kriterijus; dar priklauso, ar esate didelis kavos mėgėjas, ar tik „šiaip“ mėgstantis retkarčiais išgerti puodelį.

Kasdienybėje reikšmė teikiama gausybei aspektų. Štai ryte nepakanka vien kavos. Ką valgyti? Koks maistas tinkamiausias ir skaniausias? Kiek valgyti, kad pakaktų sotumo iki pietų?

O kur dar higiena ir apranga! Kokiu dezodorantu pasipurkšti, kad pavyktų išvengti prakaito kvapo? Kokias kelnes šiandien autis ir kokius marškinius ar marškinėlius rinktis? Koks megztinis ar švarkas šiandien tiktų? Kokius batus autis?

Ir čia nesibaigia visokiausi klausimai. Pavyzdžiui, nuvykus į darbą tenka spręsti, kurių užduočių pirmiausia imtis. Ar atlikti tas užduotis, kurių apimtis didesnė, ar sutvarkyti keletą greitesnių uždavinių?

O į kurią parduotuvę užsukti po darbo? Ką pasirinkti, kad vakarienės metu būtų galima ištarti „kaip skanu“?

Daug svarbių dalykų, daug pasirinkimų. Net tai, kas, rodos, nereikšminga, turi vienokią ar kitokią reikšmę. Aišku, nereikėtų hiperbolizuoti paprasčiausių veiksmų ar, paprasčiau sakant, „užsiciklinti“, nes tada būtų sunku judėti į priekį.

Beje, judėti į priekį gali padėti kava su šokoladiniu batonėliu iš Pasaulisdelne.lt.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.